Dwór w Rychwałdzie

„Dwór Rychwałd” pochodzący z XIX w. znajduje się na południowym skraju wsi Rychwałd k/Żywca. Zabytkowy Dwór w stylu klasycystycznym położony na obszarze 6,5 ha, otoczony jest dwuhektarowym parkiem ze starodrzewiem. Oddalony od wsi Dwór, położony jest od niej znacznie wyżej – 480 m n.p.m.. Obiekt został wpisany do rejestru zabytków. To wspaniały teren do spacerów i odpoczynku.

Teraz DWÓR RYCHWAŁD to odrestaurowany kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy, otoczony parkiem krajobrazowym. Przez unikatowe położenie wśród malowniczych terenów Beskidu Żywieckiego i swój historyczny charakter, Rychwałd (k. Żywca) stwarza możliwość obcowania z przyrodą i kulturą.

Dysponujemy 96 miejscami noclegowymi w pokojach:1, 2, 3, 4, 5 -osobowych.

Na terenie ośrodka znajduje się:

–  5 kortów tenisowych,
–  siłownia,
–  SPA (sauna, jacuzzi, bicze),
–  letni basen kąpielowy,
–  boisko do piłki plażowej, siatkówki, piłki nożnej,
–  plac zabaw dla dzieci, ping-pong,
–  2 sale konferencyjno – bankietowe – klimatyzowane,
–  restauracja,
–  kawiarnia z bilardem w piwnicach Dworu,
–  kawiarnia letnia,
–  zadaszone miejsce na ognisko.

Beskidy Zachodnie z najwyższymi szczytami: Pilskiem, Skrzycznem i Małym Czuplem stanowić mogą doskonały cel wypadowy wędrówek pieszych. Bliskość Jeziora Żywieckiego, Żywiecki Park Krajobrazowy, rezerwaty przyrody oraz liczne atrakcje przyrodnicze pozwolą na rozwijanie świadomości krajoznawczej uczniów i aktywny wypoczynek w czystym i malowniczym terenie. W najbliższym otoczeniu nie zabraknie także zabytków sztuki sakralnej jak choćby Sanktuarium w Rychwałdzie, zamków (Zamek Habsburgów w Żywcu), muzeów, parków  i wiele innych atrakcji.

Zachęcamy do organizowania w naszym obiekcie szkoleń, narad, konferencji, spotkań integracyjnych, „zielonych szkół”, obozów sportowych, kuligów oraz wczasów indywidualnych i grup zorganizowanych.

www.dwor-rychwald.pl
info@dwor-rychwald.pl
T/  +48 33 865 10 07
M/  604 431 776
„Dwór Rychwałd”
ul. Spacerowa 13,
34-322 Rychwałd