Występ Regionalnego Zespołu DOLANIE oraz kapeli Gilowski Tryton w Parku Etnograficznym w Ślemieniu

Kategoria: Aktualności Dodane: 24.10.2023

22 października 2023 roku w Parku Etnograficznym w Ślemieniu, w gronie zaproszonych gości odbyła się prezentacja filmu zrealizowanego w ramach projektu „Turystyczny wyróżnik Gminy Ślemień – Żywiecki Park Etnograficzny”. Do współpracy zaproszony został również Zespół Regionalny „DOLANIE” oraz Kapela „Gilowski Tryton” z Gminnego Ośrodka Kultury w Gilowicach. Pracownicy i kierownictwo skansenu oraz goście zaprezentowali w filmowym kadrze warunki życia, tradycyjne obrzędy i zwyczaje panujące na terenach Beskidu Żywieckiego. Do scenografii wykorzystano autentyczne domostwa wraz z wyposażeniem oraz stroje z dawnych lat.

Podczas spotkania odbyły się także warsztaty zabawkarskie. Pod okiem twórcy ludowego, P. Piotra Mentel uczestnicy malowali i ozdabiali drewniane zabawki.

Pomimo deszczowej i chłodnej pogody panowała gorąca atmosfera. Gratulujemy niezastąpionym członkom zespołu i kapeli z Gilowic za wszechstronne zaangażowanie w wiele ciekawych, inspirujących działań.

Dziękujemy gospodarzom za dbałość o zachowanie tradycji i kultury naszego regionu oraz za piękną współpracę pomiędzy sąsiadującymi gminami.

GOK Gilowice