Wakacje z GOK i PKS „Olimpijczyk” Gilowice – podsumowanie pierwszego etatu

Kategoria: Aktualności Dodane: 10.07.2023

Za nami pierwszy etap wakacyjnych zajęć z dziećmi i młodzieżą w Rychwałdzie i w Gilowicach organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Gilowicach oraz Parafialny Klub Sportowy „Olimpijczyk” Gilowice.

Różnorodność zajęć przyczyniła się do tego, iż każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie aby rozwijać swe zainteresowania, zadbać o swoją kondycję fizyczną czy też po prostu pobyć wśród rówieśników. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty z makramy, które przyciągnęły w ciągu dwóch dni nie tylko dzieci, ale także i młodzież. Ponadto zajęcia taneczno – artystyczne, warsztaty ze śpiewu i tańca regionalnego, zajęcia sportowe – to kolejne atrakcje, które miały miejsce podczas tych wspaniałych dwóch tygodni. Dla najmłodszych udostępniono także dmuchaniec, a w przerwach na odpoczynek dzieci smakowały watę cukrową, popcorn oraz pyszności naleśnikowe z owocami:)

Uśmiech na twarzach dzieci, ich radość – nieoceniony argument, że warto podejmować działania aby najmłodsi naszej gminy w sposób aktywny spędzali wakacyjne dni.

Tegoroczne zajęcia zostały wsparte działaniami PKS „Olimpijczyka” Gilowice w ramach realizacji  gminnego projektu  „Czas dla nas” oraz nieformalnej grupy „Tradycja to MY!”, która pozyskała środki z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata2021 – 2030.

Składamy także podziękowania za współrealizację zajęć Pani Katarzynie Tabenckiej, Pani Alicji Pyclik, Panu Henrykowi Pasko i Panu Maciejowi Kameckiemu. Wasz  profesjonalizm, zaangażowanie w to czego się podejmujecie są na najwyższym poziomie, a przede wszystkim sprawiają dzieciom ogrom radości. DZIĘKUJEMY!:)

Dziękujemy także:

– Pani Piotrowi Jaroszkowi – Dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rychwałdzie za udostępnienie kompleksu sportowego na organizację zajęć,

– Panu Łukaszowi Barcik – za przewozy dmuchańca,

– Ojcu Grzegorzowi Siwek z  Rychwałdu – za udostępnienie namiotu

Organizatorzy:

Gmina Gilowice

GOK Gilowice

PKS „Olimpijczyk” Gilowice

Zapraszamy na fotorelację

https://gilowice.naszgok.pl/n,wakacje-z-gok-i-pks-olimpijczyk-gilowice-podsumowanie-pierwszego-etatu