Regionalny Zespół DOLANIE na 60. Jubileuszowym Tygodniu Kultury Beskidzkiej – podsumowanie

Kategoria: Aktualności Dodane: 08.08.2023

W minioną niedzielę Regionalny Zespół Dolanie, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gilowicach, podczas podsumowania tegorocznego Tygodnia Kultury Beskidzkiej, dołączył do grona nagrodzonych otrzymując wyróżnienie za pielęgnowanie wiosennej obrzędowości w Gilowicach oraz dolańskie tańce.

Był to intensywny, ale jakże efektywny czas. Ze swoim programem zespół pojawił się w żywieckim Amfiteatrze oraz w Makowie Podhalańskim i w Oświęcimiu. Natomiast na żywieckim Rynku można było posłuchać muzycznego folkloru dolańskiego Mistrza i Ucznia – Julii i Katarzyny oraz Sławomira. Wspomniane występy zaowocowały wyróżnieniami i licznymi gratulacjami.

Słowa uznania dla: kierowniczki zespołu Pani Wandy Hajok, dla wspaniałej, pełnej energii kierowniczki kapeli Pani Katarzyny Kastelik – Gibas, dla Justyny Mieszczak – Boboń i Doroty Szymczak – za konkretne wsparcie w momentach zwątpień, dla Julii i Sławomira Boboń za udział w dodatkowych konkursach. Całej małej i starszej kapeli, wszystkim Członkiniom i Członkom Zespołu – za wytrwałość, uśmiech i przyjaźń. Podziękowania również dla całych rodzin i przyjaciół Zespołu, którzy tworzyli niepowtarzalną atmosferę wśród publiczności na każdym z występów. Cudowny czas !!! DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY WAM.

GOK Gilowice

Więcej zdjęć:

https://gilowice.naszgok.pl/n,60-tydzien-kultury-beskidzkiej