PAMIĘTAJ! TO OD CIEBIE ZALEŻY, CZY WSZYSCY RAZEM WRÓCICIE DO DOMU!

Kategoria: Aktualności Dodane: 26.06.2023

To hasło spotu profilaktycznego, zrealizowanego przez dzielnicową z Komisariatu Policji w Gilowicach przy wsparciu Urzędu Gminy w Czernichowie i Ślemieniu. Jest on adresowany do osób wypoczywających nad wodą, a jego celem jest zwrócenie uwagi na zagrożenia wynikające z niewłaściwego zachowania podczas korzystania z wodnych atrakcji. Zachęcamy do obejrzenia filmu!

Od początku czerwca w Polsce utonęło 25 osób. W zeszłym roku w wyniku utonięcia życie straciło 419 osób. Dlatego też dzielnicowa z Komisariatu Policji w Gilowicach, w trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą, zrealizowała spot profilaktyczny „Pamiętaj! To od Ciebie zależy czy wszyscy razem wrócicie do domu!”.

Obraz w dosadny sposób pokazuje konsekwencje nieprawidłowych zachowań podczas odpoczynku nad wodą. Zwraca uwagę, że lekceważenie żywiołu jakim jest woda plus brak rozsądku może zakończyć się tragicznie.  

Data premiery spotu nie jest przypadkowa. Przed nami wakacje. To okres wyjazdów, odpoczynku i relaksu. Wielu z nas ten czas spędzi właśnie odpoczywając nad wodą korzystając z kąpieli i sportów wodnych. Nie pozwólmy, aby rozluźnienie i wakacyjne odprężenie uśpiło naszą ostrożność.  

Życzymy wszystkim udanych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji! 

Realizacja spotu nie byłaby możliwa bez wsparcia i zaangażowania wielu osób. W szczególności dziękujemy: Urzędowi Gminy w Czernichowie oraz w Ślemieniu, Zespołowi Szkół w Gilowicach, Ochotniczej Straży Pożarnej w Międzybrodziu Bialskim, Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu oraz Państwu Ewie i Arturowi Stasiak.

Dziękujemy wszystkim za poświęcony czas, okazaną bezinteresowną pomoc i chęć współpracy w tak ważnej dla nas wszystkich sprawie!

Spot powstał przy dofinansowaniu ze środków przeznaczonych na profilaktykę alkoholową Urzędów Gmin.

Spot:

https://zywiec.policja.gov.pl/k32/informacje/wiadomosci/362458,Pamietaj-To-od-Ciebie-zalezy-czy-wszyscy-razem-wrocicie-do-domu.html?fbclid=IwAR1vc7a0DLBZ5MS8Rdht6qjsCxIz-bLKRwhQsojGU5bWs_mL7AY-5tIyH_k