My się w GOKu nie nudzimy wakacyjnie się bawimy!

Kategoria: Aktualności Dodane: 09.07.2024

Dopiero początek lipca, a nasze dzieci doświadczyły już ekstremalnej dawki zabawy podczas Wakacji z GOKiem i Olimpijczyk Gilowice Boule w Rychwałdzie i Gilowicach.

Pełne 2 tygodnie wakacji najmłodsi mieszkańcy gminy Gilowice brali udział w bezpłatnych zajęciach zorganizowanych w ramach kolejnej odsłony Wakacji z Gokiem I PKS OLIMPIJCZYKIEM.

Łącznie w zajęciach uczestniczyła ponad setka dzieci z całej gminy.

Zorganizowano rozgrywki sportowe, warsztaty fotograficzne, taneczne, muzyczne oraz kulinarne. Nie zabrakło zabawy na dmuchańcu, zajęć w basenie, a także ogniska. Uczestnicy wakacji mieli okazję blisko obcować z przyrodą oraz folklorem podczas nauki gry na liściu.

Dzieci rywalizowały ze sobą w zawodach rzucania woreczkami oraz podkowami, dodatkowo poznały grę w boule, brały udział w zawodach pływackich oraz rozegrały mecze piłki nożnej. Za przeprowadzenie rozgrywek sportowych serdecznie dziękujemy panu Henrykowi Pasko razem z PKS “Olimpijczyk” Gilowice.

Podczas warsztatów muzycznych dzieci pod okiem instruktorów Dawid Falędysz oraz Michał Michos Kubica nagrały piosenkę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Dziękujemy muzykom oraz pani Izabeli Pyclik dyrektor GBP w Gilowicach sprawującej pieczę nad II Programem Grantowym Drogowskaz, w ramach którego możliwe było zorganizowanie warsztatów.

W trakcie zajęć tanecznych uczestnicy pod opieką instruktorki pani Katarzyny Tabenckiej nauczyli się układu tanecznego z elemetami cheerleadingu. Dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie pani Kasi.

Warto wspomnieć o prelekcji wygłoszonej przez pana Tomasza Białek i panią Agnieszkę Ożga pt. “Energetykom mówimy NIE!”. Pan Michał i pani Agnieszka rozmawiali z dziećmi o zdrowym stylu życia oraz poinstruowali jak powinny się zachować w trudnej sytuacji i jak udzielić pierwszej pomocy potrzebującym. Dziękujemy za przeszkolenie.

Dodatkowo dziękujemy pani Kindze Szwed za przybliżenie nam zasad zdrowego odżywiania i przeprowadzenie warsztatów kulinarnych. Dzięki pani Kindze brzuszki naszych dzieci były pełne i zadowolone.

Zajęcia fotograficzne przeprowadził pan Michał Zabrzecki. Uczestnicy byli zachwyceni i już wyłoniło się kilku przyszłych fotografów! Dziękujemy za zarażenie nas miłością do fotografii panu Michałowi.

Wakacje z nami to nie tylko tańce, śpiewy, zabawa, sport, ale także komponowanie własnej muzyki! A dokładnie zagranie jej na LIŚCIU. Dziękujemy regionalnemu zespołowi Dolanie za przeszkolenie naszych dzieci z gry na tym niepospolitym instrumencie – dziękujemy państwu Katarzynie i Sławomirowi Gibas oraz Sławomirowi Boboń. Od teraz dzieci z naszej Gminy są gotowe do muzykowania wszędzie tam, gdzie pod ręką znajduje się liść.

Wakacje z Gokiem dobiegły końca, ale nie zwalniamy tempa. Już wkrótce zapowiedź kolejnych letnich wydarzeń w Gminie Gilowice!

Zapraszamy na fotorelację.