Majówka 2022

Kategoria: Aktualności Dodane: 06.05.2022
Dziecko i pluszowa maskotka

                […] „Ludzi dobrej woli jest więcej
I mocno wierzę w to,
że ten świat
Nie zginie nigdy dzięki nim.”

Czesław Niemen

„Ludzi dobrej woli jest więcej …” śpiewał niegdyś Czesław Niemen i trzeba przyznać, że miał rację !!! Mogli się o tym przekonać uczestnicy majówkowego RAJDU ROWEROWEGO SZLAKIEM GILOWICKICH KAPLICZEK oraz Sportowej MAJÓWKI na stadionie Grapa Park w Gilowicach. Niewiarygodne popołudnie pełne pozytywnej energii i wsparcia dla 4 letniego Mikołajka oraz Jego rodziców w walce o zdrowie.

Całą imprezę rozpoczął rajd rowerowy poprzedzony modlitwą przy figurze św. Józefa, skąd całe rodziny wyjechały w trasę. Połączenie sportowej aktywności z poznawaniem okolicznych zabytków miniaturowej architektury sakralnej, jak się mówi o kapliczkach, to okazuje się wartościowa forma spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. Po przyjeździe na amfiteatr rozpoczęto popołudniowe wydarzenie meczem charytatywnym LKS Beskid Gilowice – Rychwałd – LKS Magura Bystra, w którym gospodarze wygrali wynikiem 3:1.

Podczas imprezy uśmiech z twarzy młodszych i starszych nie znikał. Wśród gości pojawili się mieszkańcy, przyjezdni, wolontariusze, sportowcy, całe rodziny, radni oraz Wójt Gminy Gilowice Pan Krzysztof Okrzesik wraz z rodziną, który przygotował piękną niespodziankę. Na tą okoliczność każdy uczestnik mógł samodzielnie wybić sobie monetę 1 GILA, którą zaprojektował gospodarz gminy.

W tym szczytnym celu miały też swój wielki udział Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Kłos” Gilowice, które przygotowały słodkości, napoje, naleśniki i zakręcone frytki, które wywołały furrorę wśród uczestników.

 Wsparcie okazały ŻYWIECKIEAMAZONKI, które przygotowały kiermasz ciast i zadbały o słodki poczęstunek, a pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Gilowicach wraz z niezastąpionymi wolontariuszkami o watę cukrową, popcorn, gorące napoje, a także dmuchane atrakcje dla najmłodszych. Animowani pluszowi przyjaciele pojawili się na Majówce, co zostało uwiecznione na pięknej sesji fotograficznej.

Niespodziankę zapewnili strażacy OSP Gilowice, którzy jak zawsze w nienaganny sposób przekazali najmłodszym ważne informację dotyczące sprzętu strażackiego.

To niewiarygodne, jak mieszkańcy i przyjaciele wsparli akcję. Dobro zawsze wraca i tego życzymy wszystkim, którzy okazali serce i wsparcie w każdej formie. Podczas Majówki zebrano kwotę 9.022,67, która w całości przeznaczona została do Fundacji dla Mikołajka z Gilowic.

Gorące podziękowania dla organizatorów i sponsorów, którzy wsparli akcję charytatywną

  • Gmina Gilowice
  • PKS „OLIMPIJCZYK” Gilowice
  • KGW „KŁOS” Gilowice
  • Stowarzyszenie ŻYWIECKIE AMAZONKI
  • LKS BESKID Gilowice – Rychwałd
  • Firma MAJSTEREK
  • Delikatesy Centrum
  • Sklep ABC Gilowice – Kamil Małysiak
  • Dragon – Agata Pietrys
  • Radne Gminy Gilowice

Jesteście WSPANIALI.

DZIĘKUJEMY

GOK Gilowice