„Gmina Gilowice dla Wiktorka”

Kategoria: Aktualności Dodane: 21.02.2022

W niedzielę 6 marca br przy Kościele Parafialnym po każdej mszy św. oraz na Rozciętej po mszy o godz. 10.00, grupa wolontariuszy wraz z parafią i samorządem oraz paniami radnymi Gilowic, organizuje akcję charytatywną o nazwie „Gmina Gilowice dla Wiktorka”. Zbierane będą środki na najdroższy lek świata ( 9,5 mln zł) dla Wiktorka Szczechowiaka z Węgierskiej Górki, chorego na rdzeniowy zanik mięśni.

W chwili obecnej brakuje jeszcze 4,5 mln zł aby podjąć terapię genową. Zbiórka trwa już od roku Wiktor ma 4 lata i aby terapia była skuteczna jego waga nie może przekroczyć 13, 5 kg (obecnie dziecko waży ok 12 kg).

Akcja ta tym razem obejmuje teren całego Powiatu Żywieckiego i polega na zorganizowaniu kiermaszu wypieków. Można będzie nabyć domowej roboty ciasta, faworki oraz ciasta, a tym samym przyczynić się do ratowania życia czteroletniego Wiktorka.

Zachęcamy również do włączenia się w naszą akcję i prosimy o wypieki od Państwa, które można dostarczyć do Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Gilowicach w sobotę (5 marca) w godz. 13.00 – 15.00.

Serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie zbiórki, Bóg zapłać!