Gilowice i Częstochowa – reprezentanci województwa śląskiego na Ogólnopolskich Igrzyskach „Aktywna Wieś”

Kategoria: Aktualności Dodane: 25.09.2023

W Augustowie w dniach 15 – 17 września, odbyły się Ogólnopolskie Igrzyska „Aktywna Wieś”. Był to wielki finał drugiej edycji programu popularyzującego sport i aktywny styl życia w środowiskach wiejskich. W zawodach udział wzięło ponad pół tysiąca osób z całego kraju, a byli to zwycięzcy organizowanych przez prawie cały rok zawodów wojewódzkich, w których wystartowało ponad 250 tys. uczestników. Uczestnicy rywalizowali w niespotykanych gdzie indziej konkurencjach, takich jak rzut podkową, bieg w workiem ziemniaków, przejazd hulajnogą, slalom z taczką czy dojenie sztucznej krowy. Dodatkowymi atrakcjami podczas wydarzenia był pokaz sportów ludowych, występy artystyczne, stoiska w wyrobami produktów regionalnych: żywności, rzemiosła i rękodzieła.

W województwie śląskim zostały rozegrane trzy imprezy sportowo – rekreacyjne w ramach realizowanego programu „Aktywna wieś”. Jedna impreza została zorganizowana w Gilowicach, której bezpośrednim organizatorem był Parafialny Klub Sportowy „Olimpijczyk” Gilowice. Impreza ta była integralną częścią gminnego dnia dziecka i wzięło w niej udział prawie tysiąc uczestników. Do Augustowa pojechało 9 zawodników z Gilowic, którzy wspólnie z uczestnikami rejonu częstochowskiego reprezentowali województwo śląskie.

To była piękna, sportowa przygoda. Zawodnicy z Gilowic startowali we wszystkich 11 konkurencjach. Brązowy medal dla województwa śląskiego zdobyła drużyna w kręglach w składzie: Staniewski Jacek, Urbaniec Małgorzata, Pasko Henryk, Zając Małgorzata.

Henryk Pasko