FERIADA – podsumowanie

Kategoria: Aktualności Dodane: 12.02.2024

Jak ferie, to tylko z nami

Ferie to czas wolny… wolny od szkoły, ale nie od nauki, kreatywnej zabawy i spotkań z przyjaciółmi. Dowodem na niespożytą energię młodych ludzi były zapełnione przez dwa tygodnie sale Gminnego Ośrodka Kultury w Gilowicach oraz świetlicy w Rychwałdzie. Serce rośnie kiedy dzieci z uśmiechem na twarzach pracują, bawią się i cieszą się z bycia ze sobą, z nami, tu i teraz.

Zorganizowano rozgrywki sportowe, bulle, ringo i turnieje warcabowe pod okiem niezastąpionego prezesa PKS Olimpijczyk, pana Henryka Pasko. A wielkim uznaniem cieszyły się medale oraz dyplomy i małe upominki dla uczestników.

W tanecznym kroku zajęcia dla dziewczynek i chłopaków przeprowadziła ulubienica podopiecznych pani Katarzyna Tabencka.

Nie zabrakło pysznych niespodzianek w postaci samodzielnego pieczenia i dekorowania muffinek, które w Gilowicach wsparły KGW Kłos, a w Rychwałdzie KGW Rychwałd. Panie przewodniczące Beata Gibas oraz Maria Grzegorzek kół udostępniły piece, sprzęty, a także miejsce na warsztaty kulinarne. Uczestnicy przygotowali się solidnie do udziału w tych kuchennych rewolucjach, gdyż samodzielnie wykonali kucharskie czapki. Każdy wyglądał jak profesjonalny kucharz. Równie dobrze smakowały przekąski na słono, czyli popcornowe szaleństwo i świat słodkiej waty cukrowej. Tutaj podziękowania należą się pomocnikom akcji Państwu Edycie i Witoldowi Opalińskim z Żywca.

Nie były by to karnawałowe ferie, gdyby nie zabawa, tańce, śpiewy i mnóstwo kreatywnych zajęć plastycznych, w ramach których wykonano maski karnawałowe dla tajemniczych, bajkowych postaci, a także maskotki pingwinów, misie i biżuterie.

Finałową atrakcją były zabawy na dmuchanym figloraju. To dopiero była zabawa. Był to wspaniały czas aktywnej formy wypoczynku. Dzieci bawiły się świetnie. Uśmiech na twarzach dzieci, wiele miłych słów od rodziców i dziadków uczestników, a także piękne laurki dla organizatorów sprawiły, że akumulatory zostały naładowane… można dalej z satysfakcją prężnie działać.

Do spotkania wkrótce. Warsztaty wielkanocne tuż, tuż.

W imieniu organizatorów:

Gmina Gilowice

Gminny Ośrodek Kultury w Gilowicach

PKS ,,Olimpijczyk”  Gilowice

GOK Gilowice

Zapraszamy na pełna fotorelację:

https://gilowice.naszgok.pl/n,feriada-podsumowanie