Dni Powiatu Żywieckiego 2022

Kategoria: Aktualności Dodane: 03.08.2022

Pomimo kapryśniej pogody impreza była taneczna, muzyczna i niezwykle pyszna… a to wszystko dzięki smacznym potrawom regionalnym serwowanym w degustacji przez KGW z całej żywiecczyzny.

Końcem lipca odbyły się Dni Powiatu Żywieckiego, które połączone zostały z Gminną Fetą w Łodygowicach. Jest to wspaniała forma organizacji imprezy, w ramach której Dni Powiatu Żywieckiego każdego roku będą odbywać się w innej gminie Żywiecczyzny.
Jak co roku jednym z głównych punktów imprezy był Przegląd Potraw Regionalnych, czyli „Próbowacka Jodła Beskidzkiego”. Ambasadorem naszej Gminy Gilowice było KGW Rychwałd, które przygotowało wiele tradycyjnych, a nade wszystko przepysznych potraw. Koło w składzie: Maria Grzegorzek, Danuta Knap, Halina Rus, zdobyło I miejsce w konkursie, w kategorii potraw mięsnych za gulasz z baraniny w kiszonej kapuście. Na uroczystości gościli mieszkańcy z całej Żywiecczyzny oraz turyści, a także przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i samorządowych, a w tym również gospodarz Gminy Gilowice Wójt Krzysztof Okrzesik.
Wielkie podziękowania za coroczny udział, pracę i poświęcony czas. Gratulujemy zwycięstwa i cieszymy się niezmiernie, iż nasze panie są tak znakomitymi kucharkami. Całe stoisko promocyjne przygotowane zostało przez GOK Gilowice oraz mistrzynie kuchni, czyli panie z KGW Rychwałd.
Na scenie Amfiteatru wystąpiły zespoły taneczne i muzyczne, a na zakończenie w koncercie finałowym Tekla KLEBETNICA. Wręczono odznaczenia ZASŁUZONY DLA WOJEWODZTWA ŚLĄSKIEGO, które otrzymali: Jadwiga Jurasz, Grażyna Patera, Barbara Rosiek, Renata Talik, Szymon Wróbel. Z serca gratulujemy.
To była wyjątkowo pyszna i nawiązująca do korzeni Żywiecczyzny impreza, pomimo kapryśniej pogody uczestnicy bawili się wspaniale.

GOK Gilowice