Cudowny weekend. Słów kilka o Dniach Gminy Gilowice

Kategoria: Aktualności Dodane: 19.07.2022

Idealna pogoda sprzyjała spotkaniom i zabawie, a także zbiórce charytatywnej.

Wspólna dwudniowa zabawa na Dniach Gminy Gilowice to doskonały czas na spotkania i zabawę. Impreza ma na celu zarówno promocję tradycji, jak i prezentację walorów Gminy – kulturalnych, sportowych, czy zdrowotnych. Wspaniale aktywizuje i integruje mieszkańców od lat
Wiele się działo. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć otwarcie skoczni narciarskich i pokaz skoków w wykonaniu młodych dziewczynek i chłopców z klubów LKS Klimczok Bystra, LKS Olimpia Goleszów oraz SSR LZS Sokół Szczyrk. Na boisku królowały samochody rajdowe, mini karuzela i dmuchańce. Na scenie znów soliści, tancerze, orkiestry i zespoły, a także nasz młody bokser – Kewin Gibas wraz ze swoim trenerem Proksą. Niezależnie od opinii i gustów przy zespole MIG kilkutysięczna publiczność doskonale bawiła się, śpiewając wszystkie utwory, a parkiet rozgrzali niesamowici DJ’e. Zabawa pozwala zapomnieć o problemach dnia codziennego, organizatorzy jednak nie zapomnieli o sprawie honorowej … Od lat na Dniach Gminy Gilowice prowadzone są zbiórki charytatywne dla potrzebujących z terenu gminy i okolic. W tym roku dla rodziny Pawłowskich z Rychwałdu i 3 chorujących rodzeństwa kwestowano na elektryczny wózek inwalidzki. Zebrano kwotę 11.881,35 zł !!! A dodatkowo pan Marek Wnętrzak, który wygrał 1 tonę węgla ufundowaną przez firmę AUROLAND i przekazał ją również dla tej rodziny. Pan Wójt Krzysztof Okrzesik wspierał akcję wybijając zaprojektowaną przez Niego monetę 1 gila. Dziękujemy za wsparcie i wielkie serca.
  
Pogoda dopisała, a ogromna ilość uczestników potwierdziła, że wszyscy czekaliśmy na powrót do świętowania. Dziękujemy mieszkańcom i gościom za tak liczną obecność i za niepowtarzalny klimat podczas tegorocznych Dni Gilowic.  Do zobaczenia za rok! 
 
Organizatorzy w imieniu własnym, jak również w imieniu mieszkańców Gminy Gilowice składają szczególne podziękowania Sponsorom, wolontariuszom, strażakom z jednostek OSP z terenu gminy oraz Fundacji ZAANGAŻOWANI za pomoc w przygotowaniu i sprawnym przebiegu imprezy.
 
 
Wójt Gminy Gilowice
Przewodniczący Rady Gminy Gilowice wraz z radnymi
GOK Gilowice
  
NASI PARTNERZY I SPONSORZY:
 
Party Serwis
OLBET Alicja i Jerzy Olszowscy
DREV – MEX PRODUCENT DOMÓW SZKIELETOWYCH Natalia i Daniel Cebrat
SANIT TRANS
SOBUD – TOMASZ SOCHA
PITĄG – Mirosław Pasko
– Bank Spółdzielczy w Gilowicach
RS GROUP – MALOWANIE PROSZKOWE,KONSTRUKCJE STALOWE, INSTALACJE PRZEMYSŁOWE Marzena i Rafał Szczepańscy
Zakład Przetwórstwa Mięsnego ŁOBODA MAREK
PARTNER NARZĘDZIA Gilowice
MAJSTEREK
– ABC GILOWICE – JOLANTA I BRONSŁAW MARSZAŁEK
Gminna Spółdzielnia SCH Gilowice – Łękawica
DELIKATESY CENTRUM w Gilowicach
Sklep Spożywczo – Przemysłowy ANNA KORCZAK
ŻEGLUGA ŻYWIECKA Ewa i Robert Dusza
SKŁAD WĘGLA AUROLAND ŻYWIEC
Tuńczyk Gilowice
 
FOT. Mariola & Janusz Zyzańscy